Jeżeli chcesz by Twoje dłonie zwracały na siebie uwagę wyjątkowym wyglądem….. W dzień szczególny, zdobieniem zabłysły….. W powszedni swą urodą przemawiały…. Pomogę Ci w tym….
Poczynając od parafiny na dłonie przez manicure tradycyjny bądź biologiczny, kończąc na malowaniu i oryginalnym zdobieniu. A chcąc naturę, choć ciut udoskonalić, proponuję przedłużenie paznokci na szablonie lub na tipsie, akrylem lub żelem. W 2001 roku ukończyłam profesjonalne szkolenie przedłużania paznokci metodą akrylową, żelową i fiberglass.
Wciąż nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę zgodnie z panującymi trendami, poprzez różne pokazy, szkolenia oraz targi.
Obecnie pracuję na materiałach amerykańskiej firmy , która cieszy się zaufaniem wielu stylistek paznokci.
Brałam udział w wielu szkoleniach, pokazach i kursach zdobywając nowe doświadczenie i wiedzę potwierdzoną certyfikatami i dyplomami.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI
Wszyscy wiemy, iż atrybutem każdej kobiety są zadbane dłonie i piękne paznokcie. Niestety nie zawsze natura spełnia nasze marzenia o smukłych dłoniach i mocnych paznokciach. W dodatku codziennie narażone są one na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych jak również detergentów. Dlatego też alternatywą dla kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci oraz osób nie mogących poradzić sobie z nawykiem obgryzania paznokci są produkty do utwardzania lub przedłużania. Wśród wielu metod najbardziej popularne w ostatnich latach są akryl i żel UV.

METODY PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI
AKRYLOWA
Metoda ta polega na nałożeniu na paznokcie masy utworzonej z płynu (liquid) i proszku (pudru), która utwardza się dzięki składnikowi liquidu. Po kilku minutach możemy nadać już za pomocą pilnika ostateczny kształt, według odpowiednich zasad oraz wymagań klientki. Ostatnim etapem jest polerowanie lub nałożenie preparatu nabłyszczającego.
ŻELOWA
Metoda ta polega na nałożeniu na paznokcie kilku warstw żelu, które kolejno utwardza się w lampie emitującej promienie UV. Po utwardzeniu nadaje się ostateczny kształt i nabłyszcza się. W każdej z wymienionych metod można zastosować różne kolory akryli lub żeli i oprócz tradycyjnego french (różowy paznokieć z białą końcówką) można zatapiać różne ozdoby w zależności od gustu.

JAK CZĘSTO NALEŻY UZUPEŁNIAĆ?
Naturalne paznokcie rosną przeciętnie 1 – 2 mm na tydzień. Po kilku tygodniach odrost jest już znaczący i przedłużane paznokcie nie wyglądają już tak estetycznie, a wzmocnienie, które stosuje się w miejscu największego narażenia paznokcia na uraz, przesuwa się i nie spełnia swojej roli. Dlatego też zaleca się uzupełniać co około 3 – 4 tygodnie. W przeciwnym razie paznokcie narażamy na pęknięcia i nadłamania.

PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI
Są to choroby zakaźne tzn. choroby związane z zakażeniami bakteryjnymi lub grzybicznymi w obrębie paznokci.

tipsy21